Chvilku strpenínačítám obsah

Kladské pomezí dětem, turistická oblast
Filtrování podle
Aktuality

Informační centra Kladského pomezí se setkala v Novém Městě nad Metují

Datum publikace: 18. 04. 2025

V úterý 15. dubna 2025 proběhlo v prostorách Zámeckých sklepů v Novém Městě nad Metují tradiční setkání zástupců informačních center Kladského pomezí. 

Úvodního slova se ujal starosta města Milan Slavík, který představil ambice Nového Města ucházet se o titul Historické město roku. Poté následovala prezentace aktuálních turistických novinek v regionu, plánovaných akcí i připravovaných projektů.

Novinky z Nového Města nad Metují

Jiří Hable představil projekt Kouzelný zámek, který propojuje interaktivní výstavy, zvířecí obyvatele v zámecké zahradě i nově vznikající „čarokavárnu“. Město se také chystá na řadu kulturních akcí – FoodArt Festival, Zámecké vinobraní, Pohádkové Vánoce a další.

Nově vzniká turistický web Město na skále, který nabídne kompletní přehled tipů na výlety, zážitky, ubytování i restaurace v Novém Městě.

Aktuální dění v Kladském pomezí

Tým Kladského pomezí představil novinky pro sezonu 2025 – nově připravený magazín, image materiál, ilustrovanou mapu Toulavý baťoh, edukativní sešit pro děti. Zmíněna byla také příprava nového turistického produktu zaměřeného na asijské turisty. 

Plánuje se také spuštění online kampaní, aktualizace webu Festivalu zážitků, novinky v katalogu ubytování a pokračování spolupráce na projektu Cyklotoulky, jehož díl z okolí Rozkoše by měl být vysílán 28. června na ČT2.

Regionální produkty a SmartGuide

Paní Vlasta Skalická, jejíž výrobky se nově pyšní značkou Regionální produkt Kladského pomezí, představila své háčkované dekorační předměty. Zástupci SmartGuide připomněli možnosti propagace turistických míst prostřednictvím své aplikace.

Novinky z informačních center napříč regionem

Zástupci jednotlivých infocenter představili řadu zajímavých novinek a akcí, které připravují na nadcházející sezonu.

V Jaroměři se chystá Studentský majáles a vzniká nová podrobnější turistická mapa.

Náchod zahajuje sezonu trailu Lišák a představuje nové cyklo-boxy u nádraží. Po celý rok připomíná výročí úmrtí architekta Jana Letzela – formou venkovní výstavy i dalších doprovodných akcí. V Bělovsi pokračuje obnova lázeňství  – byla zahájena rekonstrukce kolonády Ida a revitalizací projde i lázeňský park.

Hronov plánuje otevření nového infocentra od 1. července, rozšíření oblíbené Stezky psa Voříška a další kulturní programy včetně 95. ročníku Jiráskova Hronova.

V České Skalici proběhnou oslavy 450 let povýšení na město a návštěvníky čeká nový cyklookruh okolo Rozkoše.

Červený Kostelec láká na nové zázemí kempu Brodský, vodnické slavnosti a koncert Anety Langerové s Filharmonií Hradec Králové. Novinkou bude také přesunuté Pivobraní.

Adršpach spustil sezonu včetně projížděk na lodičkách, připravil novou ilustrovanou brožuru a pokračuje v geoprohlídkách ve spolupráci s Broumovskem.

Úpice buduje novou cyklostezku, chystá výstavu významných osobností města a propaguje novou naučnou stezku Lotrandova cesta.

Malé Svatoňovice připravují letní kulturní program „Amfík u Studánky“, výstavu předmětů Josefa Čapka a rekonstrukci IC, které do budoucna nabídne větší komfort pro návštěvníky.

V Novém Městě nad Metují se chystají výstavy k výročí konce druhé světové války a projekt Kameny zmizelých. Pokračují i tradiční komentované prohlídky a přípravy adventních programů.


ZPĚT NA AKTUALITY

Kontakty

Kladské pomezí, o.p.s.
Karlovo náměstí 179
547 01 Náchod

tel./fax: +420 602 190 198
e-mail: info@kladskepomezi.cz
www.kladskepomezi.cz

Sat

Ke stažení